Blog

PODPORUJÍ NÁS

JAK SE ZRODILO EMPOWERING

Newsletter

Vznik Empowering umožnili přátelé, kolegové a komunita, které baví dělat věci, co mají smysl. Začalo to poté, co jsme se Sophií během tří týdnů ujeli 8000 km, abychom přivezli 34 Ukrajinců spolu s jejich kočkami a psy z Ubla a Užhorodu na hranice se Slovenskem. Byli jsme neuvěřitelně vděční a srdečně dojatí, když nám rodina a přátelé v reakci na naši prosbu o pomoc darovali více než 7500 eur. To nám umožnilo odvézt stovky kilogramů potravin a dalších zásob do koridoru humanitární pomoci v Uble a pronajmout osmimístnou dodávku, aby naše dlouhé cesty s těmito milými lidmi byly co nejpohodlnější. Podpora komunity byla i nadále tmelem, který držel celou misi pohromadě a hnal nás vpřed k cíli, který byl mnohem vyšší, než na naše vlastní ideály.

Zvláštní poděkování patří všem, kteří přispěli, a společnostem CarLove, Novy Mlyn  Spolek Elbancice za umožnění těchto cest na ukrajinské hranice. Také společnosti Akzo Nobel , která nám dodala barvy, a firmě Previo , která nám poskytla velkou podporu. Největší vděk patří společnosti Insighters, která nám na každém kroku poskytovala bezplatné marketingové a PR služby, stejně jako pracovní síly a mentální podporu při malování, tvorbě obchodních plánů, marketingových strategií a podobně.

Zvláštní zmínku si zaslouží také náš domácí Jacob a jeho maminka. Když jsme našli jejich nemovitost, hned nás napadlo, že dokonale odpovídá našim potřebám. Jacob a jeho maminka s pochopením přijali naši situaci "momentálně nemáme peníze" a soustředili se na to, že se jim líbíme my a naše nápady. Od začátku jsme se díky skvělému právníkovi a naší administrativní ředitelce Tereze Goldamerové s neochvějným odhodláním probíjeli byrokracií. Naše drahá kamarádka Kendra Gaffinová nám v prvních dnech pomohla s kompletním koncepčním zápisem, který jsme museli pouze malinko upravit. Její profesionalita a ochota pomoci na nás udělaly takový dojem, že jsme ji navzdory jejímu nástupu na novou manažerskou pozici přizvali na pozici naší strategické a marketingové ředitelky. Nešlo by to ani bez podpory Ashishe Dharapa, s kterým jsme se setkali na ukrajinských hranicích. Ten se svým obchodním talentem a ochotou pomohl zformulovat náš koncept do podnikatelského plánu. S radostí jsme také přijali pomoc od dalších přátel, zejména Stefana Urbaniho a Mikea Burgesse, kteří nám pomohli se stavbou, truhlářstvím, omítkami a všemi těžšími rekonstrukčními pracemi, abychom mohli prostory připravit. 

Samozřejmě jsme zažili vzestupy i pády, pracovali jsme dlouhé hodiny, někdy až 17 hodin denně, s vypjatými okamžiky řešení problémů a jindy zase chvílemi, kdy jsme potřebovali jen zastavit, nadechnout se a přemýšlet. Po celou dobu nás hnala naše cílevědomost. V našich srdcích ani myslích nikdy nezazněla otázka, "zda" bychom to měli udělat, pouze "jak" překonat případné překážky. Cvičení jógy, čchi-kungu, meditace a pobytu v přírodě byli základem, díky kterému jsme si udržovali vlastní pohodu. 

V prvních týdnech jsme se seznámili s Alinou a Olenou, dvěma profesionálními učitelkami angličtiny z Ukrajiny, které se rychle zapojily do projektu. Jejich podpora byla neocenitelná a umožnila nám vytvořit učební plán a zároveň být v kontaktu s ukrajinskou komunitou a pochopit její potřeby. Odezva na jeden jednoduchý příspěvek na Telegramu byla ohromující, odpovědělo více než 500 lidí a bylo vyžádáno téměř 1000 míst v jazykových kurzech. Nyní se nacházíme v situaci extrémně vysoké poptávky a velmi malých peněžních prostředků, kdy zahajujeme kampaně na získání darů a uplatňujeme se na monotónní a složité cestě žádostí o granty. Abychom uspokojili současnou poptávku, budeme potřebovat zaměstnat minimálně 6 učitelů z Ukrajiny, a přesto v tuto chvíli nemáme žádný rozpočet. I když věříme, že širší komunita v mnoha zemích naši věc podpoří, nemůžeme zaměstnávat zranitelné lidi na základě naší intuice. Kontaktovalo nás také mnoho ukrajinských specialistů-terapeutů, včetně psychologů, které bychom rádi zaměstnali, ale opět na to v současné době nemáme prostředky. Naše další kroky jsou klíčové pro úspěch projektu a naši schopnost zaměstnávat ukrajinské lidi, kteří budou poskytovat bezplatné služby ukrajinským lidem. Nyní musíme požádat o dary veřejnost, firmy a korporace. Rádi bychom věřili, že naše jednoduché požadovky budou okamžitě vyslyšeny a uspokojeny, ale naše zkušenost zde v Praze je taková, že schopnost lidí přispívat vázne. Zdroje jsou přetížené a mnoho charitativních organizací, jako je ta naše, žádá o pomoc. Co nás tedy odlišuje? Co z nás dělá organizaci, kterou je třeba podpořit? 

Jsme dárci. Jsme ti, kdo dávají sílu. Jsme čestní. Sdílíme své příběhy a příběhy lidí, kterým pomáháme a se kterými pracujeme. Můžete se přímo podívat, komu ulehčíte život tím, že se rozhodnete nás podpořit. Přímo posilujete zaměstnanost a integraci. Tím, že se rozhodnete pro nás, pomáháte tisícům lidí a posilujete tím i sami sebe. S lidmi, které nám pomáháte zaměstnávat, se můžete setkat při návštěvě naší kavárny nebo při využívání našich jazykových a wellness služeb. Můžete se stát aktivní součástí komunity nebo se můžete těšit z toho, že naše projekty vidíte zpovzdálí a v srdci víte, že jste se na nich podíleli. 

Můžete se zapojit a umožnit nám pomoct začlenit se lidem z Ukrajiny do komunity a zaměstnat až 20 ukrajinských odborníků jako učitele, terapeuty a baristy. Darováním 100 kč #ForThePriceOfACoffee NYNÍ využitím QR kódu na našich webových stránkách, sledováním našich příběhů na sociálních sítích, sdílením našeho příběhu, pravidelným navštěvováním našich webových stránek, darováním předmětů z našeho seznamu potřebných věcí, návštěvou naší vznikající kavárny a výběrem našich jazykových služeb. Naše odborné služby v oblasti životní pohody můžete využívat také prostřednictvím individuálních rezervací nebo jako členský program pro vaši firmu. Naše webové stránky budeme nadále rozvíjet a doplníme je o další podrobnosti, ale do té doby nás můžete kontaktovat a získat více informací o našich nadcházejících akcích, programech a členských službách.

 

Many thanks,
Lisa and the Empowering Team

cs_CZCzech